Structura internă

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Palii Lilia 

Secretar general al Guvernului

 

 

 

Anticamera

 Duca Raisa

Consultant superior

022-250-104

raisa.duca@gov.md

2.

Cazan Roman 

Secretar general adjunct al Guvernului

 

 

 

Anticamera  Naclițchi Victoria

Consultant superior

022-250-105

victoria.naclitchi@gov.md

3.

Cazacu Iurie

Secretar general adjunct al Guvernului

 

 

 

Anticamera  Grosu Diana

Consultant superior

022-250-103

diana.grosu@gov.md

4.

Guznac Valentin

Secretar general adjunct al Guvernului

 

 

 

Anticamera    Iulia Ciobanu

Consultant superior

022-250-597

iulia.ciobanu@gov.md

 

 

 

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/fax

E-mail

1.

Gvidiani Alin 

Şef secţie,

Şef-adjunct al Biroului

022-250-348

alin.gvidiani@gov.md

Secţia analiză şi planificare

1.

Solonenco Ion

Consultant principal

022-250-462

ion.solonenco@gov.md

2.

Cara Evgheni

Consultant principal

022-250-422

eugen.cara@gov.md

3.

Goinic Daniel

Consultant principal

022-250-279

daniel.goinic@gov.md

4.

Bălan Tatiana

Consultant principal

022-250-252

tatiana.balan@gov.md

5.

Ţurcan Ivan

Consultant principal

022-250-378

ivan.turcan@gov.md

Secţia politici de reintegrare 

1.

Magu Vasile

Şef secţie

022-250-423  

vasile.magu@gov.md

2.

Rozovel Vitalie

Consultant principal

022-250-279

vitalie.rozovel@gov.md

3.

Popa Lidia

Consultant principal

022-250-456

lidia.popa@gov.md

4.

Moroz Nicolai

Consultant principal

Tel/fax 022-250-457

nicolai.moroz@gov.md

Secţia relaţii cu publicul şi protocol

1.

Coca Raisa

Consultant principal

022-250-146

fax. 022-233-872

raisa.coca@gov.md

2.

Sarî Mariana

Consultant

superior

022-250-422

mariana.sari@gov.md

 

 

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Coptu Olga

Şef birou

022-250-351

olga.coptu@gov.md

2.

Sajin Valeriu

Consultant principal

022-250-350

valeriu.sajin@gov.md

3.

Slobodeniuc Ghenadie

Consultant principal

022-250-239

ghenadie.slobodeniuc@gov.md

4.

Mereacre Ana

Consultant principal

022-250-524

ana.mereacre@gov.md

5.

Zubco Nadejda

Consultant principal

022-250-494

nadejda.zubco@gov.md

6.

Televca Inna

Consultant principal

022-250-558

inna.televca@gov.md

 

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Glușcenco Oxana

Şef

022-250-212

oxana.gluscenco@gov.md

2.

Natalia Cristian

Şef adjunct

022-250-221

natalia.cristian@gov.md

3.

Anticamera - Ana Sardari

Consultant superior,

022-250-132

ana.sardari@gov.md

4.

Bejan Denis

Consultant principal domeniul economic

022-250-490

denis.bejan@gov.md

5.

Stratan Nicolae

Consultant principal, domeniul economic

022-250-432

nicolae.stratan@gov.md

6.

Ionaș Ana

Consultant principal, domeniul financiar

022-250-224

ana.ionas@gov.md

7.

Furnica Mihai

Consultant principal, domeniul justiţie

022-250-429

mihai.furnica@gov.md

8.

Cebanu Iurie

Consultant principal, domeniul securitate naţională

022-250-313

iurie.cebanu@gov.md

9.

Sandu Nicolae

Consultant principal, domeniul securitate naţională

022-250-579

nicolae.sandu@gov.md

10.

Sorahmetov Daniela

Consultant principal, agricultură, mediu şi dezv. regională

022-250-260

daniela.sorahmetov@gov.md

11.

Ludmila Juc

Consultant principal, agricultură, mediu şi dezv. regională

 022-250-284

ludmila.juc@gov.md

12.

Lidia Lisac

Consultant principal, domeniul social

 022-250-447

lidia.lisac@gov.md 

13.

Stratu Daria

Consultant principal, domeniul social

022-250-287

daria.stratu@gov.md

14.

Aurelia Isac

Consultant principal, domeniul social

022-250-604

aurelia.isac@gov.md

15.

Cristina Gangan

Consultant principal, cooperare internaţională

022-250-465

cristina.ganganu@gov.md

16.

Zadnipru Rodica

Consultant principal, cooperare internaţională

022-250-334

rodica.zadnipru@gov.md

17.

Hanganu Domniţa

Consultant principal, cooperare internaţională

022-250-444

domnita.hanganu@gov.md

18.

Catan Ludmila

Cooperare cu societatea civilă gestionare şi planificare

022-250-391

ludmila.catan@gov.md

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Țurcanu Snejana

Şef direcţie

022-250-159

snejana.turcan@gov.md

2.

Cujba Victoria

Șef adjunct direcție

022-250-583

victoria.cujba@gov.md

3.

Burlacu Ruxanda

Consultant principal

022-250-481

ruxanda.burlacu@gov.md

4.

Lachi Claudia

Consultant principal

022-250-130

claudia.lachi@gov.md

5.

Prisăcaru Ion

Consultant principal

022-250-483

ion.prisacaru@gov.md

6.

Vrânceanu Galina

Consultant principal

022-250-215

galina.vranceanu@gov.md

7

Cazacu Lilia                                                    

Consultant principal

022-250-130

lilia.cazacu@gov.md

 

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Vasiliu Vasile

Şef direcţie

022-250-595

vasile.vasiliu@gov.md

2.

Știrbu Tudor

Şef adjunct direcţie 

022-250-135

tudor.stirbu@gov.md

1.

Barburoș Tatiana

Consultant principal

022-250-420

tatiana.barburos@gov.md

4.

Ciobanu Jana

Consultant principal

022-250-282

jana.ciobanu@gov.md

5.

Grosu Eugenia

Consultant principal

022-250-274

eugenia.grosu@gov.md

6.

Mustea Viorica

Consultant principal

022-250-128

viorica.mustea@gov.md

7

Nunu Svetlana

Consultant principal

022-250-442

svetlana.nunu@gov.md

8.

Railean Ina

Consultant principal

022-250-203

ina.raileanu@gov.md

9.

Stici-Begu Uliana

Consultant principal

022-250-205

uliana.stici-begu@gov.md

 

Direcția pregătire ședințe de Guvern

1.

Ciudin Olesea

Şef direcţie

022-250-503

olesea.ciudin@gov.md

2.

Culic Diana

Şef adjunct direcţii

022-250-392

diana.culic@gov.md

3.

Cegolea Maria

Consultant principal

022-250-323

maria.cegolea@gov.md

4.

Costin Aliona

Consultant principal

022-250-322

aliona.costin@gov.md

5.

Ciupac Domnica

Consultant superior

022-250-450

omnica.ciupac@gov.md

6.

Carțîn Eugenia

Consultant superior

022-250-320

eugenia.cartin@gov.md

7.

Ocinschi Olga

Consultant principal

022-250-328

olga.ocinschi@gov.md

8.

Samson Cornelia

Consultant principal

022-250-285

cornelia.samson@gov.md

9.

Sclifos Daniela

Consultant principal

022-250-325

daniela.sclifos@gov.md

10.

Vdovicenco Larisa

Consultant principal

022-250-333

larisa.vdovicenco@gov.md

11.

Balan Liliana

Consultant principal

022-250-327

balan.liliana@gov.md

12.

Ferafontov Ana

Consultant principal

022-250-323

ana.ferafontov@gov.md

13

Galamaga Olga

Consultant principal

022-250-233

olga.calmaga@gov.md

 

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Budeci Svetlana

Şef direcţie, contabil-șef

022-250-150

svetlana.budeci@gov.md

2.

Cujba Ludmila

Şef adjunct direcţie

022-250-158

ludmila.cujba@gov.md

3.

Grigoraş Aliona

Consultant principal

022-250-480

aliona.grigoras@gov.md

4.

Iarmenco Anastasia

Consultant principal

022-250-326

anastasia.iarmenco@gov.md

5.

Tabunşcic Tatiana

Consultant principal

022-250-231

tatiana.tabunscic@gov.md

6.

Toma Victor

Consultant principal

022-250-124

victor.toma@gov.md

7.

Uncu Ludmila

Consultant principal

022-250-368

ludmila.uncu@gov.md

8.

Voinu Ana

Consultant principal

022-250-339

ana.voinu@gov.md

9.

Vîrlan Nelea

Consultant principal

022-250-126

nelea.virlan@ov.md

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Neagu Natalia

Şef direcţie

022-250-139

natalia.neagu@gov.md

2.

Hodoroja Iulia

Șef adjunct direcție

022-250-230

iulia.hodoroja@gov.md

3.

Botea Marina

Consultant principal

022-250-227

marina.botea@gov.md

4.

Cervonaia Alla

Consultant principal

022-250-402

alla.cervonaia@gov.md

5.

Matei Daniela

Consultant principal

022-250-383

daniela.matei@gov.md

6.

Fulga Vasile

Consultant principal

022-250-331

vasile.fulga@gov.md

7.

Vacaruc Larisa

Consultant superior

022-250-372

larisa.vacaruc@gov.md

8.

Domente Aliona

Consultant superior

022-250-372

aliona.domente@gov.md

9.

Straistar Angela

Consultant superior

022-250-372

straistar.angela@gov.md

10.

Timofti Svetlana

Consultant superior

022-250-341

svetlana.timofti@gov.md

11

Jdanov Aliona        

Consultant superior

 022-250-370

aliona.jadov@gov.md

12

Budeanu Lidia

Consultant superior

022-250-370

lidia.budeanu@gov.md

13.

Sala de audienţă

 

022-250-402

022-250-383

 

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Gumene Tatiana

Șef adjunct

022 250-461 

 tatiana.gumene@gov.md

2.

Jignea Aliona

Consultant principal

022-250-461

aliona.jignea@gov.md

3.

Rîciu Gheorghe

Consultant principal

022-250-395

gheorghe.riciu@gov.md

4.

Mariana Şalamac

Consultant principal

022-250-467

mariana.salamac@gov.md

5.

Topor Alexandru

Consultant principal

022-250-395

alexandru.topor@gov.md

6. 

Stucalici Eduard

Consultant principal

022-250-395

eduard.stucalici@gov.md

7.

Duca Dragoș

Consultant principal

 022-250-347

dragos.duca@gov.md

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Sîrbu Vladislav

Şef direcţie

022-250-575

vladislav.sirbu@gov.md

2.

Chiriac Diana

Consultant  principal

022-250-264

diana.chiriac@gov.md

3.

Petcu Natalia

Consultant  principal

022-250-577

natalia.petcu@gov.md

4.

Lari Lilia

Consultant principal

022-250-573

lilia.lari@gov.md

5.

Spătaru Irina

Consultan superior

022-250-460

irina.spataru@gov.md

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Medvețcaia Aliona

Şef direcţie

022-250-304

aliona.medvetcaia@gov.md

2.

Gavriliță Stela

Consultant principal

022-250-358

stela.gavrilita@gov.md

3.

Aramă Igor

Consultant principal

022-250-304

igor.arama@gov.md

4.

Leașenco Alexei

Consultant principal

022-250-280

alexei.leasenco@gov.md

5.

Nasu Andrei

Consultant principal

022-250-210

andrei.nasu@gov.md

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Isaicu Maria

Şef secţie

022-250-367

maria.isaicu@gov.md

2.

Bajureanu Lilian           

Consultant principal

022-250-332

lilian.bajurean@gov.md

3.

Lazarenco Oxana               

Consultant principal

022-250-531

oxana.lazarenco@gov.md

 

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Dăgănel Valentin 

Șef Serviciu

022-250-236

valentin.draganel@gov.md

2.

Rotaru Maria

Consultant principal

022-250-213

maria.rotaru@gov.md

3.

Solomca Daniela

Consultant principal

022-250-283

daniela.solomca@gov.md

 

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Ganenco Luminiţa 

Șef Serviciu

022-250-454

luminita.ganenco@gov.md

2.

Aramă Cristina

Consultant principal

022-250-474

cristina.arama@gov.md

3.

Dvornic Diana

Consultant principal

022-250-382

diana.dvornic@gov.md

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Gîrbu Oleg

Şef serviciu

022-250-123

oleg.girbu@gov.md

2.

Platon Svetlana

Consultant principal

022-250-578

svetlana.platon@gov.md

 

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Fondos Tatiana

Auditor intern principal

022-250-316

tatiana.fondos@gov.md

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Berlinschi Valeriu

Şef serviciu

022-250-136

valeriu.berlinschi@gov.md

2.

Dima Veronica

Consultant principal

022-250-634

veronica.dima@gov.md

3.

Ungureanu Nicolae

Consultant principal

022-250-258

nicolae.ungureanu@gov.md

 

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Mirca Svetlana

Consultant principal

022-250-237

svetlana.mirca@gov.md

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Berejan Ecaterina

Şef serviciu

022-250-310

ecaterina.berejan@gov.md

2.

Comerzan Diana

Consultant principal

022-250-257

diana.comerzan@gov.md

3.

Bulat Aurelia

Consultant principal

022-250-257 

 aurelia.bulat@gov.md