Structura internă

Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.MIJA ArturSecretar general al Guvernului  
 

Anticamera

 022-250-104 
2.CAZAN RomanSecretar general adjunct al Guvernului  
 

Anticamera

 022-250-105 
3.CALINICI AnaSecretar de stat a Guvernului  
 

Anticamera

 022-250-104 
4.DABIJA LiliaSecretar general adjunct al Guvernului  
 Anticamera 022-250-597 
5.PȘENICINÎI IgorSecretar general adjunct al Guvernului  
 Anticamera 022-250-597 
6.STRAH AndreiSecretar general adjunct al Guvernului  
 Anticamera 022-250-105 
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Gvidiani AlinŞef Birou022-250-348alin.gvidiani@gov.md
2Lupan AngelaȘef adjunct Birou022-250-366angela.lupan@gov.md
Secţia proiecte de asistență 
1Chindîbaliuc OleanaȘef secție022-250-457oleana.chindibaliuc@gov.md
2.Nicu DanConsultant principal022-250-423dan.nicu@gov.md
3.Țăranu CristianConsultant principal022-250-422cristian.taranu@gov.md
4.Radu CiumacencoConsultant principal022-250-462radu.ciumacenco@gov.md
Secţia politici sectoriale de reintegrare a țării
1.Barbaroș AureliaŞef secţie022-250-145aurelia.barbaros@gov.md
2.Catîrev VadimConsultant principal

022-250-146

vadim.catirev@gov.md
3.Zelinschi IurieConsultant principal

022-250-396

iurie.zelinschi@gov.md
Secția analitico-informațională
1.Țurcan IvanŞef secţie022-250-378ivan.turcan@gov.md
2.Sarî MarianaConsultant principal022-250-162mariana.sari@gov.md
3.Afanas Nicolae Consultant principal022-250-296nicolae.afanas@gov.md
4.Vieru AlexandruConsultant principal022-250-456alexandru.vieru@gov.md
Serviciul juridic și aspecte de securitate
1.Mișcoi CorneliuConsultant principal022-250-294corneliu.miscoi@gov.md

 

 

 

Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Donu ViolinaȘef Birou022-250-351violina.donu@gov.md
2.Bunduchi MarinaConsultant principal022-250-524marina.bunduchi@gov.md
3.Coada DorinaConsultant principal022-250-239dorina.coada@gov.md
4.Cucoș DianaConsultant principal022-250-524diana.cucos@gov.md
5.Curajos LiliaConsultant principal022-250-351lilia.curajos@gov.md
6.Roșca OxanaConsultant principal022-250-524oxana.rosca@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncţiaTelefon/faxE-mail
 Suceveanu NataliaŞef Centru022-250-229natalia.suceveanu@gov.md
Direcția expertiză de compatibilitate cu legislația Uniunii Europene
1.Bulat-Rotaru AlexandrinaȘef direcție în cadrul direcției generale022-250-354alexandrina.bulat-rotaru@gov.md
2Budu CezaraConsultant principal022-250-361cezara.budu@gov.md
3.Cebotari AntonConsultant principal022-250-369anton.cebotari@gov.md
4.Ciocoi GheorgheConsultant principal022-250-361gheorghe.ciocoi@gov.md
5.Ignat IgorConsultant principal022-250-576igor.ignat@gov.md
6.Marcinschi RodicaConsultant principal022-250-414rodica.marcinschi@gov.md
7.Raiu MarinaConsultant principal022-250-377marina.raiu@gov.md
8.Vitvițchi NataliaConsultant principal022-250-477natalia.vitvitchi@gov.md
9.Urecheanu Mihaela-OliviaConsultant principal022-250-201mihaela.urecheanu@gov.md
Direcția evidența armonizării legislative și suport informațional
1.Musteață DanielȘef direcție în cadrul direcției generale022-250-485daniel.musteata@gov.md
2.Groza OlgaConsultant principal022-250-561olga.groza@gov.md
3.Mardari VictoriaConsultant principal022-250-426victoria.mardari@gov.md
4.Saca RodicaConsultant principal022-250-205

rodica.saca@gov.md

Direcţia conformitate juridică

1.Ambrosii AnaȘef direcție în cadrul direcției generale022-250-316

ana.ambrosii@gov.md

2.Celonenco DumitruConsultant principal022-250-427

dumitru.celonenco@gov.md

3.Novac SnejanaConsultant principal022-250-234

snejana.novac@gov.md

4.Vasiliu VasileConsultant principal022-250-595

vasile.vasiliu@gov.md

5Șarpe CătălinaConsultant principal022-250-135

catalina.sarpe@gov.md

Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
 Beșliu TatianaŞef direcție generală
022-250-490tatiana.besliu@gov.md
Direcția planificare strategică
1.Nicoara RodicaŞef adjunct direcție generală, șef direcție
022-250-343rodica.nicoara@gov.md
2.Adam RodicaConsultant principal022-250-425rodica.adam@gov.md
3.Bacinschi AlinaConsultant principal022-250-334alina.bacinschi@gov.md
4.Botea MarinaConsultant principal022-250-227marina.botea@gov.md
5.Doina RusnacConsultant principal022-250-470doina.rusnac@gov.md
6.Iachimovschi OxanaConsultant principal022-250-243oxana.iachimovschi@gov.md
7.Șendilă MariaConsultant principal022-250-132maria.sendila@gov.md
8.Voinu AnaConsultant principal022-250-479ana.voinu@gov.md
Direcția coordonarea politicilor și managementul proiectelor
1.Țurcanu DrăgălinaȘef direcție022-250-334dragalina.turcanu@gov.md
2.Gînga LilianaConsultant principal022-250-123liliana.ginga@gov.md
3.Grosu EugeniaConsultant principal022-250-274eugenia.grosu@gov.md
4.Moșneaga MarcelaConsultant principal022-250-marcela.mosneaga@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Cebotari EmiliaȘef direcție022-250-147emilia.cebotari@gov.md
2.Cristian NataliaȘef adjunct direcție022-250-104

natalia.cristian@gov.md

3.Bordan OleseaConsultant principal022-250-329

olesea.bordan@gov.md

4.Doschinescu RodionConsultant principal022-250-434

rodion.doschinescu@gov.md

5.Hanganu DomnițaConsultant principal022-250-204domnita.hanganu@gov.md
6.Mîrzac IulianaConsultant principal022-250-iuliana.mirzac@gov.md
7Pulbere NataliaConsultant principal022-250-natalia.pulbere@gov.md
8.Stratila IngaConsultant principal022-250-312inga.stratila@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncţiaTelefon/FaxE-mail
1.Cujba VictoriaŞef direcţie022-250-583victoria.cujba@gov.md
2.Sîrbu VladislavȘef adjunct direcție022-250-575vladislav.sirbu@gov.md
3.Burlacu RuxandaConsultant principal022-250-481ruxanda.burlacu@gov.md
4.Cojocaru IurieConsultant principal022-250-270iurie.cojocaru@gov.md
5.Dabija AngelaConsultant principal022-250-390angela.dabija@gov.md
6.Ghidenco IrinaConsultant principal022-250-391irina.ghidenco@gov.md
7.Ionaș AnaConsultant principal022-250-224ana.ionas@gov.md
8.Luchian OleseaConsultant principal022-250-130olesea.luchian@gov.md
9.Oleinic CristinaConsultant principal022-250-264oleinic.cristina@gov.md
10.Prisăcaru IonConsultant principal022-250-483ion.prisacaru@gov.md
11.Șorahmetov DanielaConsultant principal022-250-260daniela.sorahmetov@gov.md

 Nr

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Ceclu Cristina

Șef interimar direcție

022-250-113

cristina.ceclu@gov.md

2.

Ciurea Rada

Șef adjunct interimar direcție

022-250-324

rada.ciurea@gov.md

3.

Ciumac Victoria

Consultant principal

022-250-444

victoria.ciumac@gov.md

4.

Ghirghilijiu Irina

Consultant principal

022-250-298

irina.ghirghilijiu@gov.md

5.

Grosu Diana

Consultant principal

022-250-137

diana.grosu@gov.md

6.

Ilieș Elena

Consultant principal

022-250-261

elena.ilies@gov.md

7.

Vacarenco Iulia

Consultant principal

022-250-417

iulia.vacarenco@gov.md

8.

Certan Dumitrița

Consultant principal

022-250-

dumitrita.certan@gov.md

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

 

CULIC Diana

Şef direcţie generală

022-250-392

diana.culic@gov.md
Direcția pregătire ședințe

1.

Sotnicenco Mariana

Şef adjunct direcţie generală

022-250-214

mariana.sotnicenco@gov.md

2.

Carțîn Eugenia

Consultant principal

022-250-433

eugenia.cartin@gov.md

3.

Cegolea Maria

Consultant principal

022-250-323

maria.cegolea@gov.md
4.

Costin Aliona

Consultant principal

022-250-322

aliona.costin@gov.md
5.

Frinea Cristina

Consultant principal

022-250-241

cristina.frinea@gov.md
6.

Naclițchi Victoria

Consultant principal

022-250-105victoria.naclitchi@gov.md
Direcția redactare a actelor normative
1.

Samson Cornelia

Șef direcție

022-250-285

cornelia.samson@gov.md

2.

Cibotari Alla

Consultant principal

022-250-325

alla.cibotari@gov.md

3.

Duma Olga

Consultant principal

022-250-418

olga.duma@gov.md

4.

Eni Mihaela

Consultant principal

022-250-540

eni.mihaela@gov.md

5.

Ferafontov Ana

Consultant principal

022-250-232

ana.ferafontov@gov.md

6.

Ocinschi Olga

Consultant principal

022-250-328

olga.ocinschi@gov.md

7.

Oprea Natalia

Consultant principal

022-250443

natalia.oprea@gov.md

8.

Pistrui Elena

Consultant principal

022-250-233

elena.pistrui@gov.md

9.

Stegărescu Lucia

Consultant principal

022-250-

lucia.stegarescu@gov.md

10.

Șichirliiscaia Maria 

Consultant principal

022-250-501

maria.sichirliiscaia@gov.md

11.

Tataru Ana

Consultant principal

022-250-327

ana.tataru@gov.md

12.

Verba Roxana

Consultant principal

022-250-579

roxana.verba@gov.md

13.

Zaharia Lucia

Consultant principal

022-250-333

lucia.zaharia@gov.md

Nr.Numele, prenumeleFuncţiaTelefon/FaxE-mail
1.Cujbă LudmilaŞef direcţie, contabil-șef022-250-158ludmila.cujba@gov.md
2.Petica AndreiŞef adjunct direcţie022-250-126andrei.petica@gov.md
3.Bolduratu RodicaConsultant principal022-250-404rodica.bolduratu@gov.md
4.Grigoraş AlionaConsultant principal022-250-480aliona.grigoras@gov.md
5.Iarmenco AnastasiaConsultant principal022-250-326anastasia.iarmenco@gov.md
6.Lîsîi AlinaConsultant principal022-250-326alina.lisii@gov.md
7.Melenti VeraConsultant principal022-250-368vera.melenti@gov.md
8.Mistreanu AnaConsultant principal022-250-271ana.mistreanu@gov.md
9.Ostrovschi RadionConsultant principal022-250-212radion.ostrovschi@gov.md
10.Tabunșcic TatianaConsultant principal022-250-161tatiana.tabunscic@gov.md
11.Tocarciuc NataliaConsultant principal022-250-339natalia.tocarciuc@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Cazac LiliaŞef direcţie022-250-139lilia.cazac@gov.md
2.Rotari ElenaŞef adjunct direcţie022-250-372elena.rotari@gov.md
3.Andronic SvetlanaConsultant superior022-250-370svetlana.andronic@gov.md
4.Jdanov AlionaConsultant superior022-250-370aliona.jdanov@gov.md
5.Osipenco GabrielaConsultant superior022-250-220osipenco.gabriela@gov.md
6.Simac NataliaConsultant superior022-250-natalia.simac@gov.md
7.Straistar AngelaConsultant superior022-250-372angela.straistar@gov.md
8.Timofti SvetlanaConsultant superior022-250-341svetlana.timofti@gov.md
9.Voloșciuc LudmilaConsultant superior022-250-372ludmila.volosciuc@gov.md
10.Vozian RodicaConsultant superior022-250-372rodica.vozian@gov.md
11.Zglavoci-Nasu OlgaConsultant superior022-250-olga.zglavoci-nasu@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Medvețcaia AlionaŞef direcţie022-250-304aliona.medvetcaia@gov.md
2.Tulbure Zoia Șef adjunct direcție022-250-580zoia.tulbure@gov.md
3.Chiosa IaroslavConsultant principal022-250-401iaroslav.chiosa@gov.md
4.Gavriliță StelaConsultant principal022-250-303stela.gavrilita@gov.md
5.Leașenco AlexeiConsultant principal022-250-280alexei.leasenco@gov.md
6.Sîlnic AlexandraConsultant principal022-250-275alexandra.silnic@gov.md
7.Pșenicica ElenaConsultant principal022-250-210elena.psenicica@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Pascal LiliaȘef direcție022-250-235lilia.pascal@gov.md
2.Postică NataliaȘef adjunct direcție022-250-364natalia.postica@gov.md
3.Berlinschi ValeriuConsultant principal022-250-136valeriu.berlinschi@gov.md
4.Isac AureliaConsultant principal022-250-604aurelia.isac@gov.md
5.Zagaiciuc AngelaConsultant principal022-250-634angela.zagaiciuc@gov.md
6.Zamșa AlexandraConsultant principal alexandra.zamsa@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1Jignea AlionaȘef direcție022-250-461aliona.jignea@gov.md
2.Perju MarianaȘef adjunct direcție022-250-mariana.perju@gov.md
3.Braghiș NicoletaConsultant principal022-250-395nicoleta.braghis@gov.md
4.Popa DoinaConsultant principal022-250-395doina.popa@gov.md
5.Rînja LauraConsultant principal022-250-laura.rinja@gov.md
6.Stucalici EduardConsultant principal022-250-395eduard.stucalici@gov.md
7.Topor AlexandruConsultant principal022-250-291alexandru.topor@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Ganenco LuminițaȘef direcție022-250-454luminita.ganenco@gov.md
2.Druța AureliaConsultant principal022-250-257aurelia.druta@gov.md
3.Dvornic DianaConsultant principal022-250-382

diana.dvornic@gov.md

4.Macarenco SilviaConsultant principal022-250-474

silvia.macarenco@gov.md

5.Oloi OlgaConsultant principal022-250-515

olga.oloi@gov.md

Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Ciudin OleseaȘef direcție022-250-335

olesea.ciudin@gov.md

2.Balan LilianaȘef adjunct direcție022-250-489

liliana.balan@gov.md

3.Ciobanu JanaConsultant principal022-250-282jana.ciobanu@gov.md
4.Gurău ZorinaConsultant principal022-250-482zorina.gurau@gov.md
5.Mustea VioricaConsultant principal022-250-128viorica.mustea@gov.md
6.Pleșca CarolinaConsultant Principal022-250-442carolina.plesca@gov.md
7.Ceban MarianaConsultant Principal022-250-482mariana.ceban@gov.md
8.Goleac MihaelaConsultant Principal022-250-518mihaela.goleac@gov.md
9.Fusu AndreiConsultant Principal022-250-357andrei.fusu@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Ursu IonȘef direcție022-250-531ion.ursu@gov.md
2.Bajureanu LilianConsultant principal022-250-332lilian.bajureanu@gov.md
3.Lazarenco OxanaConsultant principal022-250-367oxana.lazarenco@gov.md
4.Rodideal AndreiConsultant principal022-250-149andrei.rodideal@gov.md
5.Ganenco MihaiConsultant principal022-250-230mihai.ganenco@gov.md
6.Chiriac EugeniuConsultant principal022-250-230eugeniu.chiriac@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Cernenco SergiuAuditor intern principal022-250-230sergiu.cernenco@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Fondos TatianaȘef direcție022-250-256tatiana.fondos@gov.md
2.Grechin DianaConsultant Principal022-250-558diana.grechin@gov.md

3.

Miron AnaConsultant Principal022-250-101ana.miron@gov.md

4.

Plăcintă SvetlanaConsultant Principal022-250-428svetlana.placinta@gov.md

5.

Plamadeala DumitrițaConsultant Principal022-250-371dumitrita.plamadeala@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Domente AlionaȘef seție022-250-573aliona.domente@gov.md
2.Matei DanielaConsultant principal022-250-313 daniele.matei@gov.md
3.

Platon Svetlana 

Consultant principal022-250-578svetlana.platon@gov.md
4.Stratan GheorgheConsultant principal022-250-111gheorghe.stratan@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Țurcanu IonȘef direcție022-250-420ion.turcanu@gov.md
2.

Angheluță Oleg

Șef adjunct direcție022-250-236oleg.angheluta@gov.md
3.

Lavric Vitalie

Consultant principal022-250-380vitalie.lavric@gov.md
4.Pleșca SergheiConsultant principal022-250-340serghei.plesca@gov.md
5.Uncu LudmilaConsultant principal022-250-438ludmila.uncu@gov.md
6.

Vremea Natașa

Consultant principal 022-250-213natasa.vremea@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Petcu NataliaȘef direcție022-250-577natalia.petcu@gov.md
2.

Ciuș Tatiana

Șef adjunct direcție022-250-300tatiana.cius@gov.md
3.Cervonaia AllaConsultant principal022-250-402alla.cervonaia@gov.md
4.

Crețu Oxana

Consultant principal022-250-310oxana.cretu@gov.md
5.

Cutasevici Liudmila

Consultant principal022-250-383liudmila.cutasevici@gov.md
6.

Rotari Rodica

Consultant principal022-250-293rodica.rotari@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Scurtu DianaȘef direcție022-250-465diana.scurtu@gov.md
2.

Nunu Svetlana

Șef adjunct direcție022-250-513svetlana.nunu@gov.md
3.Melnic VictoriaConsultant principal022-250-465victoria.melnic@gov.md

 

 

Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Duca DragoșȘef serviciu022-250-331dragos.duca@gov.md
2.

Nicolaev Diana

Consultant principal022-250-331diana.nicolaev@gov.md