Structura internă

Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1. Secretar general al Guvernului  
 

Anticamera

 

Consultant superior022-250-104 
2.CAZAN RomanSecretar general adjunct al Guvernului  
 

Anticamera

Naclițchi Victoria

Consultant superior022-250-105victoria.naclitchi@gov.md
3.ERMURACHI AdrianSecretar general adjunct al Guvernului  
 

Anticamera

Grosu Diana

Consultant superior022-250-597diana.grosu@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Gvidiani AlinŞef Birou022-250-348alin.gvidiani@gov.md
Secţia analiză şi planificare
1.Țveatcov NicolaiŞef adjunct Birou, şef secţie022-250-366nicolai.tveatcov@gov.md
2.Catîrev VadimConsultant principal022-250-146/022-233-872vadim.catirev@gov.md
3.Chindîbaliuc OleanaConsultant principal022-250-457oleana.chindibaliuc@gov.md
4.Țurcan IvanConsultant principal022-250-378ivan.turcan@gov.md
Secţia politici sectoriale de reintegrare a țării
1.Barbaroș AureliaŞef secţie022-250-145aurelia.barbaros@gov.md
2.Condratiuc MalvinaConsultant principal022-250-315malvina.condratiuc@gov.md
3.Floreac LudovicConsultant principal

022-250-423

ludovic.floreac@gov.md
Secția proiecte de asistență
1.Cara EvgheniŞef secţie022-250-422eugen.cara@gov.md
2.Afanas NicolaeConsultant principal022-250-296nicolae.afanas@gov.md
3.Sarî MarianaConsultant superior022-250-279mariana.sari@gov.md
4.Țurcan MihaiConsultant principal022-250-294mihai.turcan@gov.md
Serviciul delegației Republicii Moldova în Comisia Unificată de Control
1.Lupan AngelaȘef Serviciu022-250-396angela.lupan@gov.md
2.Solonenco IonConsultant principal022-250-462ion.solonenco@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Zubco NadejdaȘef Birou022-250-494nadejda.zubco@gov.md
2.Donu ViolinaȘef adjunct Birou022-250-351violina.donu@gov.md
3.Bunduchi MarinaConsultant principal022-250-marina.bunduchi@gov.md
4Cecan IvanConsultant principal022-250-239ivan.cecan@gov.md
5.Cucoș DianaConsultant principal022-250-524diana.cucos@gov.md
6.Roșca OxanaConsultant principal022-250-oxana.rosca@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Gîrbu NicolaeȘef Birou022-250-312nicolae.girbu@gov.md
2.Ciuș TatianaȘef adjunct Birou022-250-300tatiana.cius@gov.md
3.Bîtcă MihaelaConsultant principal022-250-408mihaela.bitca@gov.md
4.Mihailescu VictorConsultant principal022-250-311victor.mihailescu@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncţiaTelefon/faxE-mail
 Suceveanu NataliaŞef Centru022-250-229natalia.suceveanu@gov.md
Direcţia acte guvernamentale
1.Railean InaȘef adjunct Centru, șef direcție în cadrul direcției generale022-250-203ina.railean@gov.md
2.Barcari OlegConsultant principal022-250-442oleg.barcari@gov.md
3.Celonenco DumitruConsultant principal022-250-427dumitru.celonenco@gov.md
4.Ciobanu JanaConsultant principal022-250-282jana.ciobanu@gov.md
5.Grosu EugeniaConsultant principal022-250-274eugenia.grosu@gov.md
6.Muntean SilviaConsultant principal022-250-201silvia.muntean@gov.md
7.Mustea VioricaConsultant principal022-250-128viorica.mustea@gov.md
8.Novac SnejanaConsultant principal022-250-234snejana.novac@gov.md
9.Nunu SvetlanaConsultant principal022-250-442svetlana.nunu@gov.md
10.Olărescu AlexandruConsultant principal022-250-135alexandru.olarescu@gov.md
11.Vasiliu VasileConsultant principal022-250-595vasile.vasiliu@gov.md
12.Vornic ȘtefanConsultant principal022-250-562stefan.vornic@gov.md
Direcția expertiză de compatibilitate cu legislația europeană
1.Bulat-Rotaru AlexandrinaȘef direcție în cadrul direcției generale022-250-354alexandrina.bulat-rotaru@gov.md
2.Cebotari AntonConsultant principal022-250-369anton.cebotari@gov.md
3.Ignat IgorConsultant principal022-250-576igor.ignat@gov.md
4.Marcinschi RodicaConsultant principal022-250-472rodica.marcinschi@gov.md
5.Munteanu EugeniaConsultant principal022-250-426eugenia.munteanu@gov.md
6.Raiu MarinaConsultant principal022-250-377marina.raiu@gov.md
7.Vitvițchi NataliaConsultant principal022-250-477natalia.vitvitchi@gov.md
Direcţia coordonarea și documentarea procesului de armonizare legislativă
1.Musteață DanielȘef direcție în cadrul direcției generale022-250-485daniel.musteata@gov.md
2.Groza OlgaConsultant principal022-250-361olga.groza@gov.md
3.Ochișor CristinaConsultant principal022-250-299cristina.ochisor@gov.md
4.Saca RodicaConsultant principal022-250-205saca.rodica@gov.md
5.Vremea OleseaConsultant principal022-250-472olesea.vremea@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Beșliu TatianaŞef direcție022-250-490tatiana.besliu@gov.md
2.Ursoi AlionaŞef adjunct direcție022-250-343aliona.ursoi@gov.md
3.Botea MarinaConsultant principal022-250-227marina.botea@gov.md
4.Cernica ZinaidaConsultant principal022-250-243zinaida.cernica@gov.md
5.Cristian NataliaConsultant principal022-250-221natalia.cristian@gov.md
6.Țurcanu DrăgălinaConsultant principal022-250-334dragalina.turcanu@gov.md
7.Vacarciuc AnastasiaConsultant principal022-250-132anastasia.vacarciuc@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Ambrosii AnaŞef direcție022-250-316ana.ambrosii@gov.md
2.Postică NataliaŞef adjunct direcție022-250-364natalia.postica@gov.md
3.Bordan OleseaConsultant principal022-250-329olesea.bordan@gov.md
4.Fulga VasileConsultant principal022-250-331vasile.fulga@gov.md
5.Gînga LilianaConsultant principal022-250-104liliana.ginga@gov.md
6.Grosu DianaConsultant principal022-250-diana.grosu@gov.md
7.Hanganu DomnițaConsultant principal022-250-444domnita.hanganu@gov.md
8.Ionaș AnaConsultant principal022-250-224ana.ionas@gov.md
9.Mihalachi IuliaConsultant principal022-250-287iulia.mihalachi@gov.md
10.Sandu NicolaeConsultant principal022-250-579nicolae.sandu@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncţiaTelefon/FaxE-mail
1.Cujba VictoriaŞef direcţie022-250-583victoria.cujba@gov.md
2.Sîrbu VladislavȘef adjunct direcție022-250-575vladislav.sirbu@gov.md
3.Barburoș TatianaConsultant principal022-250-270tatiana.barburos@gov.md
4.Burlacu RuxandaConsultant principal022-250-481ruxanda.burlacu@gov.md
5.Chiriac DianaConsultant principal022-250-264diana.chiriac@gov.md
6.Dabija AngelaConsultant principal022-250-390angela.dabija@gov.md
7.Luchian OleseaConsultant principal022-250-130olesea.luchian@gov.md
8.Petcu NataliaConsultant principal022-250-577natalia.petcu@gov.md
9.Prisăcaru IonConsultant principal022-250-483ion.prisacaru@gov.md
10.Spătaru IrinaConsultant principal022-250-391irina.spataru@gov.md
11.Șorahmetov DanielaConsultant principal022-250-260daniela.sorahmetov@gov.md
12.Țurcanu IonConsultant principal022-250-460ion.turcanu@gov.md

 Nr

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

Vranceanu Galina

Șef direcție

022-250-540

galina.vranceanu@gov.md

2.

Ganenco Luminița

Șef adjunct Direcție

022-250-454

luminita.ganenco@gov.md

3.

Bîrsa Diana

Consultant principal

022-250-324

diana.birsa@gov.md

4.

Ceclu Cristina

Consultant principal

022-250-113

cristina.ceclu@gov.md

4.

Dvornic Diana

Consultant principal

022-250-382

diana.dvornic@gov.md

5.

Lachi Claudia

Consultant principal

022-250-298

claudia.lachi@gov.md

6.

Macarenco Silvia

Consultant principal

022-250-474

silvia.macarenco@gov.md

 

Nr.

Numele, prenumele

Funcţia

Telefon/Fax

E-mail

1.

CULIC Diana

Şef direcţie

022-250-392

diana.culic@gov.md

2.

SOTNICENCO Mariana

Şef adjunct direcţie

022-250-214

mariana.sotnicenco@gov.md

3.

Balan Liliana

Consultant principal

022-250-327

liliana.balan@gov.md

4.

Cațer Renata

Consultant principal

022-250-333

renata.cater@gov.md

5.

Cegolea Maria

Consultant principal

022-250-323

maria.cegolea@gov.md

6.

Cibotari Ana

Consultant principal

022-250-325

ana.cibotari@gov.md

7.

Costin Aliona

Consultant principal

022-250-322

aliona.costin@gov.md

8.

Carțîn Eugenia

Consultant principal

022-250-433

eugenia.cartin@gov.md

9.

Ferafontov Ana

Consultant principal

022-250-232

ana.ferafontov@gov.md

10.

Furdui Elena

Consultant principal

022-250-418

elena.furdui@gov.md

11.

Gurievschi Vera

Consultant principal

022-250-241

vera.gurievschi@gov.md

12.

Ocinschi Olga

Consultant principal

022-250-328

olga.ocinschi@gov.md

13.

Pistrui Elena

Consultant principal

022-250-233

elena.pistrui@gov.md

14.

Samson Cornelia

Consultant principal

022-250-285

cornelia.samson@gov.md

15.

Maria Șichirliiscaia

Consultant principal

022-250-

maria.sichirliiscaia@gov.md

16.

UL Islam Diana

Consultant superior

022-250-450

diana.islam@gov.md

-

Nr.Numele, prenumeleFuncţiaTelefon/FaxE-mail
1.Budeci SvetlanaŞef direcţie, contabil-șef022-250-150svetlana.budeci@gov.md
2.Cujbă LudmilaŞef adjunct direcţie022-250-158ludmila.cujba@gov.md
3.Grigoraş AlionaConsultant principal022-250-480aliona.grigoras@gov.md
4.Iarmenco AnastasiaConsultant principal022-250-326anastasia.iarmenco@gov.md
5.Tocarciuc NataliaConsultant principal022-250-339natalia.tocarciuc@gov.md
6.Uncu LudmilaConsultant principal022-250-368ludmila.uncu@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Șendilă MariaŞef direcție022-250-147maria.sendila@gov.md
2.Petica AndreiȘef adjunct direcție022-250-126andrei.petica@gov.md
3.Mistreanu AnaConsultant principal022-250-271ana.mistreanu@gov.md
4.Ostrovschi RadionConsultant principal022-250-radion.ostrovschi@gov.md
5.Tabunşcic TatianaConsultant principal022-250-231tatiana.tabunscic@gov.md
6.Toma VictorConsultant principal022-250-124victor.toma@gov.md
7.Sviderscaia AlionaConsultant principal022-250-216aliona.sviderscaia@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Cazac LiliaŞef direcţie022-250-139lilia.cazac@gov.md
2.Hodoroja IuliaŞef adjunct direcţie022-250-230iulia.hodoroja@gov.md
3.Matei DanielaConsultant principal022-250-383daniela.matei@gov.md
4.Cervonaia AllaConsultant principal022-250-402alla.cervonaia@gov.md
5.Miron AnaConsultant superior022-250-ana.miron@gov.md
6.Rotari ElenaConsultant superior022-250-372elena.rotari@gov.md
7.Straistar AngelaConsultant superior022-250-372angela.straistar@gov.md
8.Timofti SvetlanaConsultant superior022-250-341svetlana.timofti@gov.md
9.Jdanov AlionaConsultant superior022-250-370aliona.jdanov@gov.md
 Sala de audiență 022-250-405petitii@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Medvețcaia AlionaŞef direcţie022-250-304aliona.medvetcaia@gov.md
2.Nasu AndreiȘef adjunct Direcție022-250-210andrei.nasu@gov.md
3.Chiosa IaroslavConsultant principal022-250-401iaroslav.chiosa@gov.md
4.Gavriliță StelaConsultant principal022-250-303stela.gavrilita@gov.md
5.Leașenco AlexeiConsultant principal022-250-280alexei.leasenco@gov.md
6.Sîlnic AlexandraConsultant principal022-250-275alexandra.silnic@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Doroș DianaȘef direcție022-250-235diana.doros@gov.md
2.Mirca SvetlanaConsultant principal022-250-237svetlana.mirca@gov.md
3.Berlinschi ValeriuConsultant principal022-250-136valeriu.berlinschi@gov.md
4.Isac AureliaConsultant principal022-250-604aurelia.isac@gov.md
5.Zagaiciuc AngelaConsultant principal022-250-634angela.zagaiciuc@gov.md
6.Băieșu CristinaConsultant principal022-250-258cristina.baiesu@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Vornicov Marina Şef adjunct direcţie022-250-461marina.vornicov@gov.md
2.Duca DragoșConsultant principal022-250-347dragos.duca@gov.md
3.Melnic CristinaConsultant principal022-250-467cristina.melnic@gov.md
4.Revenco AuricaConsultant principal022-250-467aurica.revenco@gov.md
5.Stucalici EduardConsultant principal022-250-395eduard.stucalici@gov.md
6.Timofti MariaConsultant principal022-250-461maria.timofti@gov.md
7.Topor AlexandruConsultant principal022-250-291alexandru.topor@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Gîrbu OlegȘef direcție022-250-123oleg.girbu@gov.md
2.Cebanu IurieȘef adjunct direcție022-250-313iurie.cebanu@gov.md
3.Domente AlionaConsultant principal022-250-aliona.domente@gov.md
4.Platon SvetlanaConsultant principal022-250-578svetlana.platon@gov.md
5.Cotruță IonConsultant principal022-250-487ion.cotruta@gov.md
6.Gavriliță GalinaConsultant principal022-250-574galina.gavrilita@gov.md
7.Lelenco NeliConsultant principal022-250-neli.lelenco@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Macovei VictorȘef secție022-250-438victor.macovei@gov.md
2.Angheluță OlegConsultant principal022-250-236oleg.angheluta@gov.md
3.Pogribnoi VitalieConsultant principal022-250-420vitalie.pogribnoi@gov.md
4.Pșenicica ElenaConsultant principal022-250-213elena.psenicica@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Ursu IonȘef secție022-250-531ion.ursu@gov.md
2.Bajureanu LilianConsultant principal022-250-332lilian.bajureanu@gov.md
3.Rodideal AndreiConsultant principal022-250-149andrei.rodideal@gov.md
Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Varzari AnaAuditor principal022-250-316ana.varzari@gov.md

 

Nr.Numele, prenumeleFuncțiaTelefon/FaxE-mail
1.Manole RitaAsistent personal al persoanei care a ocupat funcția de Președinte al RM022-817-880rita.manole@gov.md